Reperte tё gjalla. (Romeo Kodra)

“Reperte tё gjalla” ёshtё njё pёrpjekje arkeologjike pёr tё nxjerrё nё pah rrёnojat dhe rrёnimin njerёzor tё realitetit tё sotёm shqiptar. Videoja, e realizuar me materiale tё ricikluara prej dokumentarёve tё Elton Baxhakut, ishte pjesё e ekspozitёs “FSHIRJE”, çelur nё dhjetor tё 2014 nё Muzeun Historik Kombёtar.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s